CAFE DE LUCA

3. NESİL KAHVE FABRİKASI

”3. Dalga Kahve” teriminden bahsetmeden önce 1. ve 2. Dalga Kahveciliğe de değinmek gerekiyor. 2. Dünya Savaşı sonrası dönemde Kuzey Amerika başta olmak üzere çeşitli ülkelerde yaygınlaşmaya başlayan hazır kahve akımı, 1. dalga akımının temellerini oluşturuyor.
2-3. Dalga Kahve Akımı ise özünde kahveye saygı duymayı, ona şarap, yemek, müzik gibi davranmayı temsil ediyor. Kahvenin hangi ülkeden geldiğiyle birlikte hangi çiftlikten geldiğini, hangi parametreler ile üretildiğini, nasıl kavrulduğunu ve en iyi aroma ve tadı alabilmek adına nasıl demlendiğini bilmek 3. Dalga Kahve akımını anlamak için çok önemli.

Kahveler temelde 2 sınıfa ayrılır; Arabia ve Robusta. Arabica çekirdeklerde kafein oranı %1-2 Robusta da %4-5 aralığındadır. Arabica kahveler daha yumuşak ve aromatik bir kahve sunarken Robusta ise daha acımsı ve sindirimi zor bir tad sunar. Dolayısıyla kaliteli ve 3. Dalga kahve akımında Arabica kahveler kullanılmaktadır. Kıtalarına göre Afrika kahveleri Turunçgiller tadı, Güney Amerika kahveleri kuşburnu, kırmızı elma ve üzüm, Asya kahveleri, çikolata ve toprak, Orta Amerika kahveleri ise baharat tatları ihtiva ederler.

Luca Brews

Teas

Froozens

Cold Drink

Kruvasan - Cookies

Sandwich

BİZE ULAŞIN

Karabaş Mahallesi Mah
Akyol Apt 10/A Rauf Orbay Sk.
İzmit/Kocaeli,
info@cafedeluca.com
262 325 3435